Skąd się wzięłam na wsi?

Do Górzna, a konkretnie do dworku, w którym obecnie mieszkają moi Rodzice, przyjeżdżał mój Tata z rodzeństwem w dzieciństwie. Mój Dziadek przywoził Babcię z Dziećmi na kilka tygodni na wiejskie wakacje i wypoczynek nad jeziorem. I kiedy ponad 30 lat temu moi Rodzice szukali już docelowego miejsca zamieszkania w Polsce (po ponad 25 latach życia na emigracji) szukali czegoś blisko rodzinnych stron Taty. I tak to za którąś wycieczką w okolice Brodnicy, na początku lat 90-tych, trafili do Górzna. I podobno kiedy Tata wszedł na podwórze pewnego dworku, zobaczył jak żywo scenę sprzed kilkudziesięciu lat, kiedy „za dzieciaka” gonił go rozszalały kogut i ledwie mu uszedł wskakując na drabinę przy oborze. Posiadłość była na sprzedaż z otaczającymi go ziemiami z dostępem do jeziora i tak to po wielu latach osadziłam się w pobliżu i ja.

Co jest pięknego w życiu tutaj? Przed wszystkim cisza. Oczywiście w aspekcie całościowym, wyciągając wrzaski Dzieci wydobywające się z domu.;) Nie mamy na stałe sąsiadów za płotami, co daje swobodę wychodzenia w szlafroku na taras z poranną kawką wiosną czy latem. Przestrzeń, której nie zasłania kolejny blok za oknem oraz czyste powietrze, które chcesz wciągać głębiej i głębiej. Tak pięknie pachnie! Zwłaszcza wiosną, kiedy przy domu bajecznie rozkwita  na biało wielka mirabelka! Dopiero w Górznie zaczęłam doceniać pracę własnych rąk  w robieniu przetworów na zimę. Na studiach robiłam z Mamą dżemy z ogromnych jabłek starej odmiany Pirus, które rosły na wiekowej jabłoni za zabudowaniami. Robiłyśmy w dziecięcej wanience surówki  z kapusty, marchwi, cebuli i papryki do słoików,  a późną jesienią jechałyśmy na opieńki i marynowałyśmy je po nocach! To było dawno temu, te czasy już nie powrócą ale pozostały piękne wspomnienia.

Codzienna obecność i bliskość natury uwrażliwiła mnie na jej niepowtarzalne piękno. Zaczęłam dokładniej przyglądać się każdej roślince, którą dostawałam od Koleżanek do swojego ogrodu, który dziczał, wraz z pojawianiem się następnych Dzieci. Bo jak mawia moja serdeczna Koleżanka Janeczka „Vicky, albo Dzieci albo ogród”. I ma rację. Lubię te swoje nieokiełznane grządki i rabatki. Wśród traw i barwinka piękniej wyglądają pojedyncze główki tulipanów czy obłędne fioletowo- żółte irysy. Moje ulubione.

Namiętnie suszę kwiaty, trawy, porosty i inne cuda natury, na które trzeba spojrzeć inaczej, by dostrzec ich urzekające piękno.  A spacery ze mną to zmora – niczym Paszczak z Muminków szukam pod stopami kolejnych egzemplarzy do zbiorów, czym doprowadzam Rodzinę do rozpaczy.;)

Wszystko ma swój czas, ale czasu w życiu każdego człowieka jest tak niewiele, że szkoda byłoby nie łapać choćby okruchów piękna na co dzień, nawet ich najmniejszych przejawów.

Lubię dzielić się tym, co mnie otacza. Zatrzymuję w czasie piękno, które trwa chwilę i bezpowrotnie przemija… Dlatego Mikropiękno tworzę dla Ciebie by przedłużyć  w życiu dobre wspomnienia, zwolnić czas, byś wróciła choć na moment w świat dziecięcych lat, na wiejskie wakacje u ukochanej  Babci czy Cioci. Na pole, do ogrodu , nad jezioro czy w las.:)

Przez swoją pracę wyrażam wdzięczność. Za to kim jestem, gdzie jestem, z kim jestem i co robię.

Mikropiękno ma na celu dodawać i Tobie radości, uśmiechu na twarzy i pewności siebie w dążeniu do realizacji swoich marzeń. Rozgość się w tym mikro-pięknym świecie.

Pozdrawiam Cię tymczasem serdecznie i zapraszam na mikropiękny fanpage na facebook, a jeśli chcesz zobaczyć więcej zerknij na stronę sklepu www.mikropiekno.pl

1 Komentarz

  • Monika

    Ech, lubię takie historie, a Twoja szczególnie Vicky… Może dlatego, że też mnie zawiało do Górzna dokładnie w 1996. I kiedy z okna Wilgi patrzyłam na jez. Młyńskie jako licealistka, nie sądziłam, że wiele lat później z buduję tu domek. Wśród polodowcowych wzgórza fiałczańskich. Życzę Ci Kochana z całego serca, dobrej energii na blogu, „flołu” w pisaniu i… wpadnij czasem na kawę na tarasie wśród równie dzikiego ogrodu😃. Dobrego dnia🌲

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kontakt

Przydatne linki

Sprawdź status zamówienia

mikropiekno.pl ❤️ wykonanie LudzieMarketingu.pl © 2023